MOREAU AGRI, spol. s r.o. > Akční stroje > Novinka MONOSEM – Monoshox NX ME 8 ř. kukuřice – plně elektrický

Novinka MONOSEM – Monoshox NX ME 8 ř. kukuřice – plně elektrický

MONOSEM  zkompletoval svoji elektrickou řadu secích strojů a na svém stánku na výstavě SIMA (hala 6 – stánek F027) bude vystavovat plně elektrický 8řádkový secí stroj WingFold s Výsevními jednotkami Monoshox NX ME. Tento typ secího stroje je primárně určen pro výsevy do nezpracované půdy , přímé setí , no till setí. Výborné výsledky , co se kvality výsevu týká jsou dány především robustností a heavy duty konstrukcí rámu , kombinací nařezávacích kotoučů a dvojice rozhrnovacích ježkových kol. Pokud využíváte technologii Strip Till , i zde je účelné a navazující použití secího stroje Monosem Monoshox NX ME.

Tento 8-řádkový tažený a skládací secí stroj WingFold má výsevní jednotky Monoshox NX ME. Stejně jako u ostatních elektrických modelů řady ME jsou výsevní jednotky poháněny elektromotory pomocí zubového pásu. Výsev je řízen řídicí jednotkou umístěnou na rámu a ovládanou z kabiny přes terminál ISOBUS TOUCH Mini, TOUCH nebo TOUCH Pro.

Secí stroj je vybaven zásobníkem 1350 litrů na hnojivo s 8 vývody. Rozvody jsou poháněny dvěma elektromotory. Uživatel může nastavit množství hnojiva z kabiny přes konektor ISOBUS. Je možné zastavit hnojení na polovině řádků secího stroje zastavením jednoho ze dvou motorů ručně nebo automaticky pomocí funkce TC-SC.

Microsem MicroDriveVE

Co se týče mikrogranulátorů, jednotky Microsem jsou poháněny třemi elektromotory. Jednotky Microsem jsou řízeny pomocí vysílače ECU, řízené jednotkou ISOBUS a integrovány do řídicího menu secího stroje. Uživatel proto může nastavit dávkování z kabiny, rozdělovat distribuci granulátu ručně nebo automaticky pomocí funkce TC-SC na celé sečce nebo na jednotlivých sekcích.

Certifikát ISOBUS

Stejně jako u všech elektrických secích strojů MONOSEM má i tento model certifikát UT, TC-SC, TC-BAS, TC-GEO certifikovaný podle S8000E od AEF. Tímto způsobem může řídicí jednotka spravovat distribuci a výsev osiva podle mapy, která již byla stažena naterminálu. V závislosti na typu terminálu je také možné řídit další doporučení map pro hnojivo anebo mikrogranuláty.

Tento nový stroj doplňuje kompletní nabídku MONOSEM. Přináší pohodlí při používání, zlepšuje přesnost a umožňuje optimalizaci vstupů.