MOREAU AGRI, spol. s r.o. > aktuality > Návštěva partnerských firem SULKY MONOSEM, GREGOIRE BESSON

Návštěva partnerských firem SULKY MONOSEM, GREGOIRE BESSON

V polovině srpna navštívil tým prodejců MOREAU AGRI z obou České i Slovenské republiky výrobní závody našich obchodních partnerů v západní francii.

První den byl věnován firmě SULKY BUREL, jenže je výrobcem rozmetadel průmyslových hnojiv a secích strojů, v sídle firmy v Bretaňském Chateaubourgu poblíž Rennes, kde našim vzácným průvodcem byl ředitel exportu pan Serge Suffissaiss společně s majitelem a ředitelem této rodinné firmy panem Julianem Burelem. Po návštěvě školícího centra umístněného na krásně zrekonstruované staré farmě jsme měli možnost prohlédnout si impozantní nově otevřený výrobní závod, realizovaný v souladu s nejmodernějnějšími koncepcemi dneška. Byla nám představena řada novinek, za pozornost stál významně narůstající obratem společnosti – na čemž má více a více podíl zásluhu i exportní oddělení pod záštitou pana Suffissaiss.

Druhý den jsme navštívili společnost Ribouleau MONOSEM , specializovaného výrobce přesných secích strojů a kultivátorů, situovanou cca 2 hod jízdy jižně od Rennes, v malé vesnici Largeasse. Asi nejen pro nás kdo jsme měli možnost vidět závod před 2 lety bylo patrné že rozvoj a expanze nejen co do zastavěné výrobní a skladovací plochy se v této dynamicky se rozvíjející se firmě stále dál pokračuje. Po krátkém představení firmy (kde byly mj. konstatovány každoročně rostoucí obraty na exportním mj. také na americkém trhu) a školení v nově zřízené předváděcí místnosti jsme si prohlédli množství zajímavých novinek a nakonec samotnou výrobu, rozloženou do staré a nové haly + navíc výrazně rozšířené zázemí náhradních dílů, skladu materiálu, expediční plochy vyrobených strojů. Zajímavým prvkem (i vzhledem k venku panující teplotě okolo 36st C) byla návštěva testovací místnosti,se stabilní teplotou 20 st Celsia, vybavené přesnou měřící technikou. Kromě pracovníků exportního oddělení firmy, paní Lesley Agnew, pánů Erica Marecailla, Jean Michel Gendreaua, nám milou společnost věnovali i majitelé, paní Caroline a pan Dominique Bergére.

Další den naší návštěvy byl věnován firmě GREGOIRE BESSON, resp. jejímu mateřskému závodu vyrábějícím pluhy se sídlem vedení, v Montfaucon-Montigné. Byli jsme uvítáni charismatickým majitelem společnosti a generálním ředitelem panem Patrickem Bessonem. Role průvodce se ujal pan Edouard Patin, ředitel exportu společnosti. Také zde bylo patrné že firma jde v před – v současné době 3 největší firma na světě vyrábějící stroje na zpracování půdy představuje 5 výrobních závodů ve Francii a 1 v Itálii. Kromě toho nejnovější akvizicí je německá firma Rabe.

Museli jsme ocenit, jak i v ne zrovna jednoduhém období naše partnerské firmy s rozvahou ale zároveň odvahou a elánem zvládají a rozvíjejí svoje výrobní i obchodní aktivity.

Na závěr nezbylo než poděkovat hostitelům za poskytnutou vynikající pohostinnost, která se nesla v typicky francouzky srdečném duchu, včetně výborné kuchyně a restaurací.

Tešíme se na další spolupráci do budoucna!